Családállítás
Milyen témákban és életterületeken segíthet a Családállítás?
- Párkapcsolat: kapcsolathiány, problémák a kapcsolaton belül
- Munkahelyi problémák: főnök-beosztott viszony és egyenrangú kapcsolatok, munkanélküliség
- a Származási család kapcsolati nehézségei
- Pénz: pénztelenség vagy pénzhiány, egzisztenciális problémák, anyagi természetű veszteségek
- Belső értékek: önértékelés és önbecsülés fejlesztése, önszeretet építése, belső értékek tudatosítása
- Kapcsolat az Anyával
- Bántalmazás: a fizikai, lelki vagy verbális bántalmazás alatt állsz vagy álltál
- Rejtett bántalmazás: ami nem látszik, de nagyon az
- Spirituális bántalmazás: ahogyan a Mesterek – többnyire láthatatlanul, például az álspiritualitásban megfogalmazott elvárások által – bántják a követőiket, tanítványaikat
- Gyerekkori sérülések
- Családi-történelmi traumák, például II. Világháború, Holokauszt, ’56 és a kommunizmus áldozatai
- Gyászfeldolgozás, szeretett személy elvesztése
- a Pandémia veszteségei
- Bűntudat: Megbocsájtani magunknak
- Szégyen
- Testvérproblémák
- Hit, kételkedés, spiritualitás
- Egészségügyi gondok
- más Társas kapcsolatok
A felsorolásból látható, hogy bár a gyógyító eljárás neve családállítás, a családtagok közti kapcsolat gyógyításánál jóval szélesebb spektrumon működik.
A családállítás csoportos lelki gyógymód. Adott a gyógyulni vágyó (kliens), az állító (segítő) és a többi résztvevő (csoport). A csoporttagok képesek megjeleníteni azokat a szereplőket a kliens életéből, akikkel dolgozni, foglalkozni szeretne. A kliens röviden előadja a problémás élethelyzetet, majd a csoportból kiválasztja azokat a szereplőket, akik az életében részesei ennek. Így egy férfit megkérhet, hogy az állítás során személyesítse meg például az apját, férjét, fiát.
A csoporttag feláll, a kliens a vállára teszi a kezét, és elhelyezi őt a csoport által határolt térben úgy, ahogy neki tetszik. Ugyanígy tesz az élethelyzet minden résztvevőjével (beleértve saját magát is, tehát lesz valaki a térben, aki ő), majd visszaül a helyére.
A szereplők lassan mozogni kezdenek, a való életben köztük működő dinamikáknak megfelelően, majd egy ponton a segítő megkéri a klienst, hogy cseréljen helyet az őt megjelenítő csoporttaggal, aki leül. Mostantól a kliens körül van véve azokkal a személyekkel az életéből, akik részt vesznek a számára problémás, megrekedt helyzetben.
Először ráláthat kívülről a mozgásokon keresztül a szereplők közötti viszonyokra (habár előfordul, hogy ebből nem ért szinte semmit, és ez egyáltalán nem baj), majd amikor beáll az őt megtestesítő csoporttag helyére, beleélheti magát, mélységesen átélheti az ő saját helyzetét és érzéseit is.
Ez abban tér el a hétköznapok során átélhető érzésektől, hogy általában jóval tisztábbak és egyértelműbbek, bátrabban is megélhetők, hiszen a csoporttagok nem a valódi élethelyzet szereplői, mit sem tudnak a kialakult viszonyokról és dinamikákról.
Az érzések felerősödhetnek, lehetnek őszintébbek és szabadabban kifejezhetők, így a kliens megtudhatja, hogy „hogy van valójában”, mit érez, hogyan viszonyul egy mélyebb szinten, és ennek segítségével indulhat tovább a következő lépés és az új irány: a Gyógyulás felé.
A családállítás terében átélt érzések és a szereplők között megvalósult mozgások egyúttal már átélt mintaként is szolgálnak a hétköznapi élethelyzet megváltoztatásához.
Az állítás a Csend Terében történik.
Minden résztvevő vagy kliensként vagy segítő csoporttagként van jelen. A nap addig tart a jelenlévők számára, amíg mindenki, aki állítani érkezett, sorra nem került. Egy állítás általában 25-40 percig tart, az állítások között szükség szerint szüneteket tartunk.
A következő időpont: 2025. április
Az alkalom kliensek, állítani vágyók részére 18.000 Ft.-, segítő csoporttagok részére 8000 Ft.-
Helyszín: 1165 Bp. Szabadság utca 38. Zugoly Nevelési Tér
Jelentkezés a gyógyítani vágyott téma és élethelyzet leírásával a megertesutja@gmail.com címen, vagy a 30/6009782-es számomon.
Szeretettel várlak, Gárdonyi Zsolt